Poraz u Milenijumu, Forum prvak Omladinske lige

Iako su omladinci Letećeg Holanđanina vodili 3:1 sredinom prvog poluvremena, ipak je, na kraju, slavio domaći Forum, sa dva gola razlike pa je pehar otišao u ruke Vrščana, zbog više datih golova u gostima.

Oscilacije u revanšu kao i loše suđenje u prvoj utakmici u Vrbasu su uzroci ukupnog poraza kao i pre svega greške u fazi odbrane Holanđana koštale su ovu, dobru i talentovani generaciju pehara FS Vojvodine. Na žalost, srećniji je bio domaći tim jer su vrbašani u poslednjim minutima igrali viktorije ispred gola Foruma ali je rezultat ostao nepromenjen 7:5. Tako da pobeda u Vrbasu od 9:7 nije ništa značila. Ipak je previše primiti čak četrnaest golova u dve utakmice. A rezultat je mogao biti drugačiji i u Vršcu…

Sada se sve okreće nastavku prolećnog dela seniorskog prvenstva gde će vrbašani imati šta da pokažu. Prvi rival je ŽAK Junior, somborci su idealna prilika da im se naplati neočekivani poraz u Vrbasu iz jesenjeg dela. A veći deo omladinskog sastava će igrati u Somboru…

KMF FORUM U19 – KMF LETEĆI HOLANĐANIN U19   7:5 (4:3)

Vršac, SC „Milenijum“.Nedelja, 28. februar 2021. u 21.00h, sudije: Ranković Nemanja i Ljubinković Branislav. Strelci: 0:1 Koprivica 3, 1:1 Andrej Šmit /AG/ 5, 1:2 Martin Šmit 13, 1:3 Koprivica 16, 2:3 Mateja Ćirka 17, 3:3 Kornja 18, 4:3 Mioško 20, 5:3 Mateja Ćirka 22, 6:3 Mateja Ćirka 23, 6:4 Koprivica 26, 7:4 Vlahović 35, 7:5 Dragnić 35.minut. Nagomilavanje prekršaja: Forum 9 (4+5), Leteći Holanđanin 6 (4+2). Žuti kartoni: trener Nenad Varađan /nesportsko ponašanje/, i broj 8. Lazar Radisavljević /bezobziran start/ – oba Forum.

KMF FORUM U19: Andreja ĐORĐEVIĆ, Mateja ĆIRKA, Dario KORNJA, Igor VLAHOVIĆ, Kristijan MIOŠKO, Nenad BOGDANOV, Ognjen VRTUNIĆ, Nikola TOMAŠ, Ognjen BOBIĆ, Luka TEŠIĆ, Andreja ĆIRKA, Jovan STEPANOVIĆ, Aleksandar MUNĆAN i Vojin RADISAVLJEVIĆ. Trener: Nenad VARAĐAN.

KMF LETEĆEI HOLANĐANIN U19: Jovan DANILOVIĆ, Andrej ŠMIT, Slobodan KOPRIVICA, Martin ŠMIT, Mitar ERAKOVIĆ, Petar MAROJEVIĆ, Danilo RADOVIĆ, Miljan MARKOVIĆ, Nemanja MUMINOVIĆ, Stefan MILIĆEVIĆ i Luka DRAGNIĆ. Trener: Igor MIRICKI.