Dva gola prednosti pred revanš u Milenijumu

U prvoj utakmici finala Omladinske lige FS Vojvodine, KMF Leteći Holanđanin je savladao na svom parketu vršnjake iz Vršca, dok će revanš biti odigram u Milenijumu nedelju dana kasnije.

LETEĆI HOLANĐANIN U19  –  FORUM Vršac U19    9:7 (5:4)

Veliki ulog, tenzije zbog važnosti utakmice nisu umanjile kvalitet futsala u prvoj utakmici finala. Iako su holanđani bolje otvorili meč i poveli sa 3:0 (Koprivica Slobodan 2, i Eraković Mitar) posle nepunih 6.minuta Forum se probudio i smanjio na podnošljivih 3;2 preko Ćirke Andreja i hitronogog Daria Kornje. Opet vrbašani diktiraju tempo i postižu još dva gola – Koprivica Slobodan i stariji Šmit su egzekutori, za ubedljivih 5:2. I umesto da rutinski privedu prvo poluvreme kraju dozvoljavaju vrščanima da smanje rezultat na 5:4 preko raspoloženog Kornje, i Vlahovića koji u 20. minutu postiže gol iz kaznenog udarca sa 10. metara usled šestog akumuliranog prekršaja.

Nastavak donosi dinamičan ali i dalje efikasan futsal, bilo je zaista zadovoljstvo gledati oba tima kako se trude i maksimalno izgaraju na parketu velike dvorane CFK „Drago Jovović“. Opet Holanđani u svega dva minuta postižu dva gola, prvo Luka Dragnić u 7.minutu nastvaka pogađa mrežu odličnog vratara Đorđevića za 6:4, da bi već iskusni Radović Danilo krunisao lepu akciju vrbašana golom za 7:4! I onda opet dolazi do pada koncetracije domaćih što igrači trenera Nenada Varađana koriste, pre svih raspoloženi Dario Kornja. Prvo se opet u strelce upisuje Andreja Ćirka da bi Kornja doneo rezultatsku neizvesnost 7:6! Kada se mislilo da će ovo biti kraj goleade, stupa na scenu korpuletni Martin Šmit i sa dva pogotka donosi veću prednost vrbašanima – 9:6! I kada se očekivao kraj tačku na ovaj susret postavlja četvorostruki strelac Dario Kornja – 9:7!

Revanš za sedam dana u Vršcu, očekuje se isto ovakav duel, neizvestan i dramatičan… Nema favorita jer je sve otvoreno!

Vrbas, hala CFK „Drago Jovović“. Bez prisustva gledalaca. Sudije: Bojan Graovac i Vladimir Blažon (oba Ruma). Strelci: 1:0 Koprivica 3, 2:0 Koprivica 5, 3:0 Eraković 6, 3:1 Ćirka A. 7, 3:2 Kornja 12, 4:2 Šmit M. 15, 5:2 Koprivica 16, 5:3 Kornja 18, 5:4 Vlahović /KU 10.m/ 20, 6:4 Dragnić 27, 7:4 Radović 28, 7:5 Ćirka A. 30, 7:6 Kornja 33, 8:6 Šmit M. 34, 9:6 Šmit M. 35, i 9:7 Kornja 40.minut. Žuti kartoni: Martin Šmit u 38. minutu (Leteći Holanđanin), i Mateja Ćirka u 36. minutu (Forum). Akumulirani prekršaji: L. Holanđanin 10 (6+4), Forum 9 (4+5).

LETEĆI HOLANĐANIN: Jovan DANILOVIĆ, Andrej ŠMIT, Slobodan KOPRIVICA /Kap./, Martin ŠMIT, Mitar ERAKOVIĆ, Petar MAROJEVIĆ, Pavle ČOVS, Danilo RADOVIĆ, Stefan ROGANOVIĆ, Miljan MARKOVIĆ, Stefan MILIĆEVIĆ i Luka DRAGNIĆ. Trener: Igor MIRICKI.

FORUM: Andreja ĐORĐEVIĆ, Dario KORNJA, Igor VLAHOVIĆ, Kristijan MIOVKO, Mateja ĆIRKA, Ognjen VRTUNIĆ, Nenad BOGDANOV/Kap./, Nikola TOMAŠ, Ognjen BOBIĆ, Luka TEŠIĆ, Andreja ĆIRKA i Jovan STEPANOVIĆ. Trener: Nenad Varađan.