Fortuna deklasirana u Futogu

Posle neočekivanog poraza na domaćem parketu od ŽAK Juniora, ceh je platila ekipa Fortune na domaćem parketu u Futogu.

KMF FORTUNA /Novi Sad/ – KMF LETEĆI HOLANĐANIN /Vrbas/    5:10 (1:7)

Čak deset golova su raspoloženi vrbašani postigli ali su primili i pet golova što je nedopustivo za ekipu koja gaji čvrstu odbranu i sistem pozicionog napada, uz lepšave i atraktivne kontra napade. Šef struke Bojan Antonić je imao sve raspoložive igrače osim braće Šmit što je bilo dovoljno za čas futsal u prvih dvadeset minuta utakmice. U prvih 120 sekundi Leteći su postigli dva gola i stavili do znanja domaćinu da su došli po sva tri boda. Strelci su bili novopečeni omladinski reprezentativac Slobodan Boban Koprivica i stameni Predrag Peđa Perović 0:2! Zatim u dve minuta narandžasti udvostručuju prednost preko kapitena Ačanskog u 8. minutu i mlađanog Lazara Radanovića minut kasnije za ubedljivih 0:4! Domaćin ipak uspeva da pogodi mrežu odličnog Jovana Danilovića za smanjenje vođstva 1:4. Do kraja prvog dela utakmice Holanđani demostriraju brz, jednostavan i pre svega efikasan futsal. Golovi se nižu kao na filmskoj traci – Ačanski 1:5, Koprivica 1:6 i opet kapiten Ačanski 1:7! Klasičan futsal nokaut za prvih dvadeset minuta.

Nastavak trener Bojan Antonić koristi da ravnomerno podeli minutažu i da šansu svima koji su bili u protokolu utakmice. Igrali su još i Luka Dragnić, Danilo Radović, Mitar Eraković koji je postigao i dva gola u 30. i 32. minutu meča. Strelac je bio još i iskusni Radoslav Rašo Lazetić u 33. minutu. Međutim, gosti su iskoristili mlađu postavu holanđana pa su uspeli da ublaže poraz sa još četiri pogotka. U drugom delu utakmice je branio i Miljan Vukanović, trema je učinila svoje, da Miljan, ne prikaže sav talenat i potencijal na ovoj utakmici.

Sledi utakmica u petak, 30. oktobra, u CFK protiv starog rivala iz Novog Sada, KMF Tango.