Holanđani šesticom otvorili prolećni deo prvenstva

Malobrojna vrbašaka publika je imala priliku da vidi na premijeri prolećnog dela prvenstva Futsal lige Vojvodine izabranike Igora Mirickog u lepom svetlu protiv novosadske Fortune. Mora se napomenuti da se nekoliko iskusnih futsalera vratilo u matični klub pre svih Radoslav Lazetić i Filip Jakšić.

KMF LETEĆI HOLANĐANIN KMF FORTUNA /Novi Sad/   6:0 (2:0)

Gosti iz Novog Sada nisu došli u Vrbas sa belom zastavom već naprotiv. Novosađani su odolevali sve do desetog minuta kada je mrežu pogodio za vođstvo vrbašana Stefan Marojević 1:0. Samo minut kasnije kapiten Željko Ačanski pogađa za dupliranje vođstva 2:0., što je ujedno bio irezultat prvog dela utakmice.

Nastavak donosi još lepršaviju i tečniju igru holanđana, razlika u kvalitetu ali i dužoj klupi dala je veću promenu rezultata. Taalentovani omladinac Vukašin Avdalović pogađa za već ubedljivo vođstvo od 3:0 u 25.minutu igre. Potom jednu filigrantsku akciju narandžastih završava projektilom povratnik Lazetić za 4:0. I na kraju, ubojiti strelac Ačanski postiže još dva gola prvo u 35.minutu da bi potom dva minuta kasnije postavio konačnih 6:0, svojim trećim golom na utakmici.

Velika dvorana CFK „Drago Jovović“, nedelja 23.02. gledalaca oko 150. Sudije: Predrag Vujić i Nemanja Kuzmanović (oba Kula). Strelci : Marojević u 10, Ačanski u 11, 35 i 37.min, Avdalović u 25.min, i Lazetić u 31.minutu.  Nije bilo žutih ni crvenih kartona.

LETEĆI HOLANĐANIN: Martin MARINKOVIĆ, Stefan MAROJEVIĆ, Željko AČANSKI, Radoslav LAZETIĆ, Dejan LUKIĆ, Željko Zečević, Vukašin Avdalović, Danilo Radović, Lazar Radanović, Mitar Eraković, Andrej Šmit, Filip Jakšić, Luka Dragnić i Jovan Danilović. Trener: Miricki Igor.

FORTUNA: Adrian SEITI, Branko PERINOVIĆ, Dragan SAVIN, Rade VARGEC, Dejan DUBAČKIĆ, Leon Nikolić i Marko Vasić. Trener: Jazić Željko.