Da se zna ko je stariji

Vrbašani pobedili imenjaka u Bajmoku i vratili se u vrh tabele Futsal lige Vojvodine grupa Zapad.

Kmf Leteći Bajmočani – kmf Leteći Holanđanin   3:4 (0:3)

Da su vrbašani mnogo ozbiljnije ušli u utakmicu videlo se već posle samo sedam minuta, jer na semaforu je bilo tada ispisano 0:3, što je ujedno i konačan rezultat prvog dela igre. Čitavo prvo poluvreme je bilo u znaku Letećeg Holanđanina, vrbašani su zrelom igrom i preciznim pasovima u brzim kontra napadima torpedovali gol domaćih. Čvrstom i sigurnom odbranom stvorili su sijaset izglednih šansi, ali posle trećeg gola u mreži golmana domaćih, igrači Holanđanina nisu bili dovoljno koncentrisani da realizuju kontre i polukontre.

I početak drugog poluvremena je nagoveštavao sličan epilog, ali ovog puta Bajmočani su bili ti koji su diktirali tempo pa su drugo poluvreme dobili rezultatom 3:1. Taj rezultat nije bio dovoljan da domaća ekipa sačinjena od iskusnih i proverenih igrača fudbala pobedi ili bar izvuče nerešen rezultat.

Ostaće upisano da u prvoj utakmici Letećeg Holanđanina i Letećih Bajmočana pobedu odneo klub koji je stariji punih 18 godina!

Hala u Bajmoku, gledalaca oko 60. Sudijska trojka FSV – Blažon Vladimir (Ruma), Radić Stefan (Novi Sad), Vujić Predrag (Kula).

Strelci: Šušnjar u 30, Krvavac u 34, i Stanić u 40.min (L. Bajmočani), Jakšić u 3, Šćepanović u 4 i 7, Đukić u 32.min (L. Holanđanin). Žuti kartoni: Šušnjar i Krvavac u 25. (L. Bajmočani), Selak Stefan i Selak Nemanja u 25.min, Šćepanović u 29.min (L. Holanđanin). Nagomilavanje prekršaja L. Bajmočani 10 (5+5), L. Holanđanin 10 (5+5).

Leteći Bajmočani: Banjanin Nikola (golman), Stanić Rade, Maravić Zdravko /kap./, Čvoro Vladimir, Šušnjar Marjan, Kuveljić Nikola, Ivković Andrej, Marić Marko, Vunjak Dušan, Maravić Petar, Jerković Đorđe, Krvavac Danijel, Ristić Stefan. Trener: Berić Đuro.

Leteći Holanđanin: Marinković Martin (golman), Perović Predrag, Jakšić Filip, Šćepanović Nemanja, Peković Nemanja /kap./, Dakić Marijan, Selak Nemanjan, Selak Stefan, Đukić Siniša, Doknić Uglješa, Radović Danilo, Lazetić Radoslav, Tepavčević Miloš (golman). Trener: Igor Miricki.